podlasie z dziećmi, ferie w Białowieży

Podlasie w lecie poznaliśmy i pokochaliśmy. Od jakiegoś czasu marzył nam się wyjazd do puszczy zimą. Wizje takiego mieliśmy iście baśniowe, z masami migocącego śniegu i skrzypiącym mrozem, bo w końcu to polski biegun zimna.

Zamiast tego trafiliśmy na masy błota i bardzo specyficzny urok przed-przed-wiośnia.

Nie było idealnie, momentami (fochy i jękoły) było zupełnie odwrotnie, ale już teraz, ponad tydzień po powrocie w głowie mam tylko podlaską sielankę, spacery i żubry.
Mam w głowie wiejską sielskość i prostotę. Spokój. I tęsknotę za tym.

Bo w gruncie rzeczy, o taki fajny, wspólny czas nam chodziło. O powolne poranki z kawą przy kominku. O cudowne spacery po cudownych lasach. I o tropy dzikich zwierząt (Wielka księga prawdziwych tropicieli Adama Wajraka to pozycja obowiązkowa codziennie od dwóch miesięcy). I wieczory, które można by nazwać błogimi i spokojnymi gdyby nie planszówkowe emocje;)

Jest w Podlasiu coś bardzo kojącego. To takie miejsce, gdzie wszystko jest tak jak trzeba i idzie po swojemu.

klimatyczny domek na podlasiu

You may also like

13 komentarzy

Filifionka 28 lutego, 2019 - 12:45 am

Troszkę tego śniegu jednak było :)!!! Z chęcią wróciłabym w tamte strony :D!!!
Mieszkaliście w niesamowicie klimatycznym miejscu. Zdradzisz, gdzie to :D???

Reply
Anna K. Olszewska 28 lutego, 2019 - 11:06 am

Jakże jak lubię oglądać Wasze zdjęcia…
A gdzie te żubry? 😉

Reply
Monika Olga 1 marca, 2019 - 8:42 am

Też w końcu muszę odwiedzić Puszczę zimą. Zawsze jestem tylko latem. Mogłabyś napisać gdzie można wynająć ten dom? Pozdrawiam, Monika

Reply
Cabin Lover 8 marca, 2019 - 8:41 am

Ja uważam, że bardzo fajną formą spędzania wolnego czasu zimą na Podlasiu jest wypad nad zamarzniętą Siemianówkę. Przy zachowaniu zdrowego rozsądku i zasad bezpieczeństwa możemy przeżyć naprawdę ciekawą przygodę i przy odpowiedniej pogodzie poczuć się jak na "pustkowiu"

Reply
Lik-czarter.pl 11 marca, 2019 - 5:42 pm

Bardzo ładnie wykonane zdjęcia. Oby tak dalej 🙂

Reply
Unknown 11 marca, 2019 - 7:39 pm

ale piekne miejsce i zdjecia
Pozdrawiam https://www.wolfiepoli.com/

Reply
Pola 21 marca, 2019 - 10:32 pm

No, trochę było;) A mieszkaliśmy w wiejskiej zagrodzie, o tu: http://www.podlasie.ynox.pl/

Reply
Pola 21 marca, 2019 - 10:33 pm

Żubry na 10tym zdjęciu od dołu;)
Zima w naturze jest je dużo łatwiej spotkać, bo łączą się w większe grupy, no i przychodzą na szamę do paśników:D

Reply
Pola 21 marca, 2019 - 10:35 pm

My jeszcze się czaimy na Puszczę na wiosnę:)
A dom tu: http://www.podlasie.ynox.pl/

Reply
Pola 21 marca, 2019 - 10:53 pm

Musi być faktycznie super! My Siemianówkę znamy dość dobrze z letnich wypadów:)

Reply
Pola 21 marca, 2019 - 10:54 pm

Dziękuję i pozdrawiam!

Reply
Anna K. Olszewska 23 marca, 2019 - 8:57 am

A, rzeczywiście. Trzeba mi było palcem pokazać. ^_^'

Reply
Monika Olga 23 marca, 2019 - 5:02 pm

Dziękuję za link 🙂
Mam taki plan, żeby odwiedzić Puszczę o każdej porze roku 🙂
Pozdrawiam!

Reply

Leave a Comment