Podlasie w lecie poznaliśmy i pokochaliśmy. Od jakiegoś czasu marzył nam się wyjazd do puszczy zimą. Wizje takiego mieliśmy iście baśniowe, z masami migocącego śniegu i skrzypiącym mrozem, bo w końcu to polski biegun zimna.
Zamiast tego trafiliśmy na masy błota i bardzo specyficzny urok przed-przed-wiośnia.
Nie było idealnie, momentami (fochy i jękoły) było zupełnie odwrotnie, ale już teraz, ponad tydzień po powrocie w głowie mam tylko podlaską sielankę, spacery i żubry.
Mam w głowie wiejską sielskość i prostotę. Spokój. I tęsknotę za tym.
Bo w gruncie rzeczy, o taki fajny, wspólny czas nam chodziło. O powolne poranki z kawą przy kominku. O cudowne spacery po cudownych lasach. I o tropy dzikich zwierząt (Wielka księga prawdziwych tropicieli Adama Wajraka to pozycja obowiązkowa codziennie od dwóch miesięcy). I wieczory, które można by nazwać błogimi i spokojnymi gdyby nie planszówkowe emocje;)
Jest w Podlasiu coś bardzo kojącego. To takie miejsce, gdzie wszystko jest tak jak trzeba i idzie po swojemu.





























13 komentarzy
Troszkę tego śniegu jednak było :)!!! Z chęcią wróciłabym w tamte strony :D!!!
Mieszkaliście w niesamowicie klimatycznym miejscu. Zdradzisz, gdzie to :D???
Jakże jak lubię oglądać Wasze zdjęcia…
A gdzie te żubry? 😉
Też w końcu muszę odwiedzić Puszczę zimą. Zawsze jestem tylko latem. Mogłabyś napisać gdzie można wynająć ten dom? Pozdrawiam, Monika
Ja uważam, że bardzo fajną formą spędzania wolnego czasu zimą na Podlasiu jest wypad nad zamarzniętą Siemianówkę. Przy zachowaniu zdrowego rozsądku i zasad bezpieczeństwa możemy przeżyć naprawdę ciekawą przygodę i przy odpowiedniej pogodzie poczuć się jak na "pustkowiu"
Bardzo ładnie wykonane zdjęcia. Oby tak dalej 🙂
ale piekne miejsce i zdjecia
Pozdrawiam https://www.wolfiepoli.com/
No, trochę było;) A mieszkaliśmy w wiejskiej zagrodzie, o tu: http://www.podlasie.ynox.pl/
Żubry na 10tym zdjęciu od dołu;)
Zima w naturze jest je dużo łatwiej spotkać, bo łączą się w większe grupy, no i przychodzą na szamę do paśników:D
My jeszcze się czaimy na Puszczę na wiosnę:)
A dom tu: http://www.podlasie.ynox.pl/
Musi być faktycznie super! My Siemianówkę znamy dość dobrze z letnich wypadów:)
Dziękuję i pozdrawiam!
A, rzeczywiście. Trzeba mi było palcem pokazać. ^_^'
Dziękuję za link 🙂
Mam taki plan, żeby odwiedzić Puszczę o każdej porze roku 🙂
Pozdrawiam!